еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Во телефонот на Катица пронајдени необјавени селфиња на Боки13„: Твитер реакции за „изгубениот“, па најден мобилен на Јанева

Мобилниот телефон на специјалната обвинителка во оставка, Катица Јанева за кој претходно нејзиниот син го информираше Јавното обвинителство дека е изгубен, е пронајден.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Не бил изгубен: Обвинителство го обезбеди и вториот мобилен телефон на Катица Јанева

Информацијата разбирливо предизвика лавина од реакции во јавноста и на социјалните мрежи, а еве дел од твитовите:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Јанева на денешната прес-конференција во СЈО не одговараше на новинарски прашања

(ВИДЕО) На социјалните мрежи се појавија снимки со Катица Јанева на фризер

Фото: СЈО

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

По „тепањето“ на Јанакиески и Ристовски: Организирана политичка пресметка или исцениран случај?

Никола Осило

Во СЈО фали уште да се „испотепаат“

Редакција

Злоупотреба во Охрид: Четири малолетнички објавувале „обработени“ фотографии од врснички со недолична содржина

Никола Осило