еМагазин
Image default
Македонија

Во Велес четири нови случаи со Ковид-19, еден починат

Во изминатите 24 часа ЈЗУ Центар за јавно здравје во Велес регистрирале четири нови случаи на заразени со Ковид-19, а еден починат, кој е тринаесетта жртва од реонот на Велес и Велешко.

Во овој регион денеска има 39 активни на вирусот.

На Инфективното одделение при велешката Општа болница, како што информира за МИА портпаролот д-р Весна Неделковска Николова има 15 пациенти, од кои 14 се потврдени и еден пациент чека резултати од тест. Од нив четири пациенти се на кислородна поддршка.

МИА/Фото: Општина Велес

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

13 новозаразени со Ковид-19 во Тетово, двајца од Боговиње и по еден од Желино, Јегуновце, Теарце и Брвеница

Новозаразени со Ковид-19 од скопјанец, кој дошол на гости во Штип

Чаир недостижен: Детален преглед на заразени со Ковид-19 по скопските општини

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кабинетот на Иванов отфрла вмешаност во собраниските настаните од 27 април

Никола Осило

Адвокатката на семејствата на жртвите, Ивановска: Долго ги чекавме „бомбите„ за „Монструм“, но во нив нема ништо суштинско

Редакција

Министерот Бектеши слушнал некои од „бомбите“ за ДУИ, вели дека се приватни разговори

Редакција