еМагазин
Image default
Забава

(ВО ЖИВО) Номинации за Оскар: „Медена земја“ еден од фаворитите

Македонскиот документарен филм „Медена земја“ влезе во потесниот круг филмови кои се со најголеми шанси да бидат номинирани за наградата „Оскар“ во две категории – најдобар документарен филм и најдобар филм од странско говорно подрачје.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Историски успех: „Медена земја“ номинаран за „Оскар“ за најдобар документарец и странски филм

Без оглед на тоа дали ќе го продолжи патот кон „Оскарите“, македонскиот документарен филм веќе постигна историски успех освојувајќи ја наградата за најдобар документарец на филмскиот фестивал „Санденс“, како и десетици други реномирани награди за што Македонија може да се гордее.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Отворено со Атиџе, ѕвездата на „Медена земја“: Обожавам да пеам, сакав да станам пејачка

Македонија веќе стана европска земја со „помош“ на „Медена земја“, „Исцелител“…

Огромен успех: „Медена земја“ го освои Њујорк

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Видео) Тупурковски во „Еден на еден“: Есма сакаше да ни ја препише куќата

Редакција

(Галерија) Клаудија Кардинале блесна на отворањето на ИФФК „Браќа Манаки“: “Благодарам Битола, благодарам Македонија“

Редакција

(Фото-галерија) Светските модели може да и позавидат на Каролина Гочева

Никола Осило