еМагазин
Image default
Балкан

(ВО ЖИВО) Во грчкиот Парламент почна гласањето за Договорот од Преспа

Во грчкиот Парламент почна гласањето за ратификација на Договорот од Преспа.

Пратениците гласаат поединечно.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Договорот од Преспа ратификуван во грчкиот Парламент со 153 гласа

Видео пренесот е на euronews/официјалниот канал на Парламентот:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Твитер за спомнувањето на Егејците и Мирка Гинова во грчкиот Парламент: „Аман бе Ципрас. Што е следно на сите по еден апартман на Халкидики?“

Ципрас ги потсети Комунистите за неправдата нанесена на Егејците: Оставам на вашата совест дали ќе гласате

(ВИДЕО) Запалено македонското знаме на протестот против Договорот од Преспа во Атина

Мицотакис најави вето за членството на Скопје во ЕУ, кога ќе стане премиер

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ципрас: Ако сметаат дека Договорот од Преспа е предавнички, зошто толку ги интересира тој да се почитува

Редакција

Градоначалникот на Солун, Бутарис: Договорот од Преспа мора да се почитува

Редакција

„Катимерини“: Скопското прашање носи избори во мај 2019 во Грција

Редакција