еМагазин
Image default
Македонија

(ВО ЖИВО) Пречек на Ципрас пред Влада

Грчкиот премиер Алексис Ципрас заедно со владина делегација и бизнисмени пристигна во Скопје.

Неговиот лет доцнеше десетина минути, а неговото пристигнување пред македонската Влада е предвидено за неколку минути после 10 часот.

Следете го неговиот дочек пред Влада во живо:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Галерија) Разлики и сличности: И двајцата имаат по две деца, Заев и Ципрас приватно

Видео: Влада

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) Скулптура на светите браќа Кирил и Методиј од Серафимовски за папата Франциск

Редакција

Кандидатите за претседател на државата се обврзаа за фер и демократски избори

Редакција

Бугарски и македонски интелектуалци: Рамковната позиција на Софија за преговорите со ЕУ на Скопје е понижувачка

Редакција