еМагазин
Image default
Балкан

(ВО ЖИВО) Протест за името Македонија и против Договорот од Преспа во Атина

Денеска во Атина од 14 часот по грчко или 13 часот по македонско време, се одржува нов протест против Договорот од Преспа и името Македонија.

Следете го протестот во живо, со линк на Livemedia:

Фото/Видео пренос: Livemedia

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ВИДЕО) Стотици автобуси со знамиња со Александар и сонцето од Вергина и тапани тргнаа за Атина на протест за името Македонија

Атина пред „експлозија“: Масовни протести и контрапротести за името, 1.500 полицајци, дронови и хеликоптери

„Тајните на Преспа“, „Во стапицата на Преспа“: Договорот за името осамна во грчките медиуми, 66% од Грците велат OXI

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Одбиени барањата на Златна зора и Независни Грци за противуставност на ратификацијата на Протоколот за НАТО

Никола Осило

(ВИДЕО) Вознемирувачки снимки од моментите на земјотресите во Албанија

Редакција

Прва тужба од семејства на двајца загинати во катастрофалните пожари во Грција

Редакција