еМагазин
Image default
Македонија

(ВИДЕО) Со тапани и оро започна Маршот на гордоста

Во Скопје како што беше најавено со тапани и оро пред црквата Св. Богородица започна Маршот на гордоста.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ВО ЖИВО) Прва Парада на гордоста во Македонија

Во Скопје и „Парада на гордоста“ и „Марш на гордоста“, учество на него најави и Владиката Агатангел

Маршот на норд-оста

Posted by Млади за Македонија – Mladi za Makedonija on Сабота, 29 јуни 2019

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

МВР: Посебен сообраќаен режим за „Парадата на гордоста“ и маршот „Сведоштво за семејство“

Прва Парада на гордоста во Македонија

Кога и зошто се одржа првата Парада на гордоста

Видео: Млади за Македонија/Фејсбук/Фото: Википедија

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

МНР: Граѓаните кои ќе бидат вратени со чартер летови ќе треба да си ги платат авиобилетите

Редакција

Зошто под квалификативот „еден суетен новинар” се препознал Героски тоа треба него да го прашате, вели Заев

Редакција

Кривична пријава за поранешен директор на Агенцијата за храна и ветеринарство

Редакција