еМагазин
Image default
Македонија

(ВО ЖИВО) Владата ги усвои нацрт амандманите за промена на Уставот

Владата на Република Македонија ја одржа својата редовна 99-та седница, на која го разгледа и усвои нацртот на амандманите за промена на Уставот на Република Македонија, согласно договорот од Преспа.

Владата денеска ќе ги достави истите до Собранието на Република Македонија.

По тој повод премиерот Зоран Заев во моментов одржува прес-конференција:

Фото/Видео: Влада

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кабинетот на Иванов отфрла вмешаност во собраниските настаните од 27 април

Никола Осило

Фотографијата на Заев со Сорос хит во грчките медиуми: И Грците не го сакаат милијардерот

Редакција

Притвор за Цветков и Делев, куќен притвор за Спасеновски, за Димовски дополнително ќе се одлучува

Редакција