еМагазин
Image default
Да помогнеме

Во Зоолошка градина-Скопје хуманитарен настан за Сара Настеска

Во Зоолошка градина-Скопје денеска ќе се одржи хуманитарен настан за малата Сара Настеска од Охрид, на која итно и е потребна трансплантација на коскена срж.

Од 12.00-15.00 часот посетителите ќе имаат можност да се дружат и забавуваат со Дизни ликовите Мики и Мини Маус, а при тоа и да донираат за Настеска.

Во Зоолошката градина неколку денови ќе бидат поставени кутии за донации.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

СОС Детско село со акција ноќите во Скопје да блескаат со љубов

Редакција

(Фото) Доволно мака за „тетката со кибритчињата“: Да помогнеме, да и олесниме

Редакција

Да помогнеме: Дејан Наумовски (26) има редок вид на тумор, прв дијагностициран кај нас

Редакција