еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Водостопанство“ вработува 140 лица, плата до 25.500 денари

Акционерско друштво Водостопанство на Република Македонија, во државна сопственост распиша оглас за вработување на 140 лица во повеќе градови во земјава.

Се бараат соработници, референти, оператори и други профили работници за работа во подружниците во Битола, Прилеп, Кочани, Тетово и други градови.

Платите во зависност од работното место се движат од 12.500 до 25.500 денари.

Повеќе детали ТУКА.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Цунамито државни вработувања продолжува и во 2019 година

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Голем пораз или заговор: Владата, ЕУ и САД им должат одговори на граѓаните за азилот на Груевски

Никола Осило

Каков имот пријавиле членовите на ДИК: Елизабета Постоловска со скромен анкетен лист

Редакција

Каков имот пријавил старо-новиот министер Садула Дураки

Редакција