еМагазин
Image default
Бизнис

„Водовод и Канализација“ лани со приходи од 1,1 милијарда денари

Јавното претпријатие „Водовод и Канализација“ Скопје со вкупни приходи од 1.161.911.073 денари бележи незначителен пад од 1,04% во однос на минатата 2017 година.

Согласно со извештајот на ова претпријатие приходите од продажба на вода и услуги бележат благ пад во однос на минатата година, додека 2,67 пати се зголемени приходите од довод на вода за РЖ Услуги, 3,88 пати се зголемени приходите од услуги во странство и 2,16 пати се зголемени приходите од наемнини.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Паркови и зеленило“ во загуба

ЈСП Скопје лани двојно ја зголемил добивката

„Пајакот“ на „Градски паркинг Скопје“ лани му донел 11,61% повеќе приходи

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Државниот завод за статистика купува автомобил за 16.500 евра

Никола Осило

Вработувања во Министерство за одбрана, плата до 35.813 денари

Редакција

Тендер „тежок“ 82.000 евра: Град Скопје купува патнички возила

Никола Осило