еМагазин
Image default
Локално

Вооружени разбојници ја ограбиле „Халк банка“ на Качанички пат

Маскирани вооружени разбојници пред околу два часа ја ограбиле екоспозитурата на „Халк банка“ на Качанички пат кон Визбегово.

Според првичните информации, вооружените лица влегле во банката и им се заканиле на вработените,  потоа одзеле непозната сума пари и избегале од местото со автомобилот со кој биле и дојдени пред да го извршат грабежот.

Се очекуваат подетални информации од МВР.

МИА

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Халк банка“: Нема повредени при грабежот, парите се осигурани

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Дебарчанец „гаѓал“ со предмет судија на фудбалски натпревар во Охрид

Никола Осило

Скопјанка нападната со тврд предмет на улица

Никола Осило

Командирот на противпожарната единица во Скопје, Кочовски апелира до надлежните да излезат на терен за да спречат пожарите

Редакција