еМагазин
Image default
Локално

Воз удри во „Мазда“ кај Кондово: Повреден возачот на автомобилот

На 31.07.2019 година во 07,30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на железничкиот премин од Ѓорче Петров кон с.Кондово се случила железничка незгода помеѓу патнички воз кој сообраќал на релација Тетово-Скопје управуван од С.М.(50) од Скопје и патничко моторно возило “Мазда“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Ф.С.(22) од Скопје, информира МВР.

Со повреди се здобил Ф.С. и бил пренесен во Градската општа болница  “8-ми Септември“ за укажување на лекарска помош. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Претседател и секретар „молзеле“ пензионерско здружение во Охрид

Никола Осило

Прилепчанец со автомобил се забил во дрво: Тешко повредени две деца

Никола Осило

Исчезна 15-годишна штитеничка од групен дом во Козле

Никола Осило