еМагазин
Image default
Локално

Воз удри во стадо овци на пругата Кичево-Скопје

На 30.07.2019 година во 07,15 часот било пријавено дека патничкиот воз кој сообраќал на релација Кичево–Скопје, управуван од машиновозачот Л.Р.(55) од Скопје, по тргнување на возот од стојалиште „Сарај“ во правец кон железничка станица „Ѓорче Петров“ на отворена пруга пред влезниот сигнал удрил во стадо овци, информира МВР.

Биле усмртени осум овци, повредени лица и оштетување на возот нема.

Фото: Министерство за транспорт и врски

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кривична пријава за малолетник од Гевгелија кој продавал марихуана

Никола Осило

Полицајци спречиле Кинез илегално да влезе во земјава

Несекојдневен случај: Искршена влезната врата на Министерството за економија

Никола Осило