еМагазин
Image default
Локално

Возач на автобус нападнал малолетник

На 20.11.2019 во 16.00 часот во СВР Скопје, И.А.(42) од с.Стајковци, скопско, пријавил дека во 13.20 часот на автобуска постојка на бул.„Александар Македонски“ неговиот малолетен син бил физички нападнат од едно лице – возач на автобус, информира МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Акција на МВР: За пет часа „уловени“ четиресетина алкохолизирани возачи во Скопје

Никола Осило

Кривична пријава за поранешна директорка на студентски дом во Пробиштип

Никола Осило

Со остар предмет се расправал со соседот

Никола Осило