еМагазин
Image default
Локално

Возач на трактор почина по судар со „Голф“ на патот Струга-Дебар

На 18.09.2019 во 18.55 часот на регионалниот пат Струга-Дебар се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „фолксваген голф“ со охридски регистарски ознаки, управувано од Н.Ќ.(56) од с.Г.Лакочереј, охридско, и трактор без регистарски ознаки, управуван од М.Ф.(48) од с.Велешта, струшко, информира МВР.

о незгодата М.Ф. се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во Медицинскиот центар во Струга, а потоа во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје, каде починал.

Н.Ќ. се здобил со телесни повреди и бил пренесен во Медицинскиот центар во Струга за укажување на лекарска помош. По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено за обдукција. Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициската станица Струга.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Приведени двајца Кубанци при обид илегално да ја преминат границата кон Грција

Никола Осило

Тешко повредено седумгодишно дете откако џип излетал од автопатот Неготино-Демир Капија

Никола Осило

Почина затвореник во штипскиот затвор

Никола Осило