еМагазин
Image default
Балкан ТОП СТОРИИ

(Вознемирувачки видеа) Силен ветар носеше човек во Дубровник, жена во Сплит едвај се спаси да не падне од мост

Силниот ветар, во Хрватска, кој на места се движеше и до 176 километри на час, предизвика големи материјални штети низ земјата, а малку фалеше да има и човечки жртви, за што сведочат видеата направени во Дубровник и Сплит.

Ветерот во Дубровник буквално подигна човек и го тресна во бетон, а во Сплит, жена едвај се спаси да не падне преку мост.

Силната бура ја зафати и Босна и Херцеговина и Црна Гора, каде исто така направи голема материјална штета.

Видео: Dalmacija Danas/Dalmatinski portal/фото: mentalfloss.com

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Вкупно 1.465: Нови 23 случаи на заболени со коронавирусот

Редакција

Двојно зголемување: Македонските банки остварија добивка од 90 милиони евра за шест месеци

Никола Осило

Не чекајте ред: И од плажа може да го наполните фрижидерот со продукти

Редакција