еМагазин
Image default
Македонија

(Вознемирувачко фото) Автомобилот во кој беа убиени татко и син кај Слупчане изрешетан со куршуми

Телевизијата Алсат М објави фотографијата од автомобилот Opel Astra во која непознат напаѓач недалеку од с. Слупчане, кај месноста наречена „Слупчански бунар“ ги уби Елхам Салаху (47) и неговиот 8 годишен син.

Фотографијата го потврдува тоа што веќе го соопшти Обвинителството, од каде информираа дека во возилото е пукано од близу, со повеќе истрели.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Телма: Убиениот кај Слупчане бил лихвар

Од близина е пукано во возилото: Обвинителство со детали за убиството на таткото и синот во Слупчане

МВР со детали за убиството на таткото и синот во Слупчане

Фото: Алсат М

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мијалков ми рече или ќе признаеш или ќе лежиш 15 години, рече сведокот Костовски на судењето за „Таргет-Тврдина“

Редакција

Што предвидуваат уставните измени кои се изгласаа во Собранието

Редакција

Алијансата за Албанците ќе го поддржи референдумот

Никола Осило