еМагазин
Image default
Македонија

(Вознемирувачко видео) Македонски државјанин во Австрија со нож си ја убил сопругата на паркинг пред супермаркет

Австриските медиуми објавија дека македонски државјанин (36), кој живее во Австрија вчера на паркинг пред супермаркет во Тулн со нож ја убил својата сопруга.

Според unzensuriert.at жената има 32 години и е по потекло од Македонија. Таа била прободена во вратот и починала на лице место.

Според австриските медиуми брачниот пар е од селото Ласкарци, Општина Сарај.

Тие имаат две деца, на возраст од шест и десет години. Тие се згрижени од државни институции, а нивниот татко е уапсен.

Фото/видео: NÖN

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мицкоски избегна да одговори дали ВМРО-ДПМНЕ сака предвремени избори

Никола Осило

Судија на Управен суд под истрага за злоупотреба на службена положба и овластување

Редакција

АВМУ: Прекршочни пријави за 1ТВ и ТВ Сонце за недозволено референдумско рекламирање

Редакција