еМагазин
Image default
Свет

(Вознемирувачко видео): Застрелан терорист кој закла двајца минувачи во Лондон

Припадниците на полицијата вчера го застрелаа терористот кој закла двајца луѓе во Лондон, а избоде уште неколкумина. Претходно со него се справија минувачи кои му го одзедоа ножот.

Британските медиуми пренесоа дека лицето кое уби маж и жена и повреди уште три лица е 28-годишниот Усман Кан, кој веќе бил затворен за тероризам.

Фото/Видео:Youtube/tepelgraph

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Бомба пред домот на милијардерот Џорџ Сорос

Никола Осило

Јужнокореецот Ким Џонг-јанг избран за нов претседател на Интерпол, рускиот кандидат „извиси“

Редакција

(Видео) Разорен земјотрес ја погоди Сицилија по ерупцијата на вулканот Етна

Никола Осило