еМагазин
Image default
Македонија

Вработен во УЈП уапсен за поткуп

Вработен во Управата за јавни приходи (УЈП) попладнево во Скопје е уапсен под сомнение за примање поткуп.

Според извори на истрагата, Љ.С. е уапсен во кафуле во трговскиот центар Зебра во Скопје.

МИА

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Гардијан“: Не станува збор дали е фер – Македонците неволно ја прифаќаат реалноста

Никола Осило

Собранието му го одзеде пратеничкиот имунитет на Груевски

Редакција

(Фото) Бушамауи, Цановски и Ружин кај Ципрас за да го информираат за номинацијата за Нобелова награда за мир

Редакција