еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Вработените во Владата и Собранието кои не „пљачкаат“ секој ден остануваат на работа“: Твитер за отказот на хигиеничарот кој фрлаше ѓубре во Вардар

Различни реакции на социјалните мрежи за експресниот отказ на хигиеничарот кој фрлаше ѓубре во Вардар.

Ви пренесуваме дел од твитовите:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ВИДЕО) Хигиеничарот од „Комунална хигиена“ кој фрлаше отпад во Вардар, доби отказ

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кои се уставните судии кои ќе имаат пресуден збор за Законот за помилување?

Редакција

Потребно е и Бадентерово мнозинство: Во Собрание тешко ќе се имплементираат забелешките на Венецијанската комисија за Законот за јазици

Редакција

Македонците со „краток фитил“: Зачестени напади врз полицајци на должност

Никола Осило