еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Вработувања во Државниот завод за статистика, плата до 22.500 денари

Државниот завод за статистика објави оглас за вработување на шест државни службеници, согласно годишниот план.

Се бараат различни типови на соработници, а платите се движат од 20.987 до 22.500 денари.

Повеќе детали за огласот, ОВДЕ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Доминација на државните институции во огласите за вработување

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Макпетрол“ ја зголеми добивката за 198%

Никола Осило

(Галерија) Пендаровски со сопругата на Галичка свадба, кој им правеше друштво

Редакција

Владата очекува осумте пратеници да не се предомислат за промена на Уставот по притворањето на Јанакиески, Божиновски и Мијалков

Редакција