еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Врховниот командант на АРМ, претседателот Иванов не беше на церемонијата за подигање на знамето на НАТО

Врховниот командант на Армијата на Република Македонија (АРМ), претседателот Ѓорге Иванов не присуствуваше на денешната церемонија на подигнувањето на знамето на НАТО пред зградата на Владата.

Од Владата за еМагазин велат дека тој бил уредно поканет и со мејл и со покана која била доставена преку курирска служба.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Галерија) Црвенковски, Ахмети, Иванов и Мицкоски не беа на подигнувањето на знамето на НАТО пред Влада

Иванов ја добил поканата откако завршила церемонијата за подигање на знамето на НАТО

(Фото) Знамето на НАТО кренато пред Влада

Фото: Кабинет на претседателот

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Антикорупциска: Барањето за раскинување на договорите за закуп се однесува на двајцата поранешни претседатели

Редакција

На судењето за „Тортура“ се гледаат видео снимки за апсењето на Бошкоски

Редакција

Јанева: Чиста сум, не само Бојан Јовановски, туку и други без да знам го злоупотребувале моето име и презиме

Редакција