еМагазин
Image default
Локално

„Врвулица“ од мигранти низ земјава

Полициски службеници од МВР во координација со полициски службеници од земјите кои имаат свои контингенти на јужната граница во периодот од 20 часот на 8.8.2019 до 8 часот на 9.8.2019 спречија обиди за илегален влез на мигранти на јужната граница и тоа: на подрачјето на полициската станица Богородица 35 лица ( Пакистан 19,Индија четири и Бангладеш 12), на подрачјето на ПС Валандово 17 лица од Бангладеш, на подрачјето на ПС Михајлово седум лица од Авганистан, на подрачјето на ПС Стар Дојран и СВР Струмица 102 лица (Пакистан 29, Авганистан шест, Бангладеш 54, Сомалија седум, Еритреа шест), информира МВР.

 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Триесет години љубов во една фотографија од Зоолошката градина во Скопје

Редакција

Тетовчанец ја присилувал сопругата на секс со други лица

Никола Осило

Го киднапирале откако излегол од кафана, па го пуштиле

Никола Осило