еМагазин
Image default
Балкан

„Да, добро прочитавте“: Вучиќ добитник на наградата за мир „Златен лав“

Српскиот претседател Александар Вучиќ е добитник на годинешната меѓународна награда Златен лав за мир, но не се појавил на свеченоста на доделување во Венеција, поради ситуацијата на Косово и кризата предизвикана од царинските мерки на Приштна, пренесе jutarnji.hr.

Вучиќ за наградата вели дека „е наменета за сите сите луѓе кои го обврзале да бара мир, во тоа го поддржале и му дале сила.“

„Ме обврзаа на тоа да работам, за тие да бидат наградени. Не само со овој „Златен лав“, туку и со мир“, вели Вучиќ

„Јутарњи лист“, за оваа информација на нивната фејсбук-страница напишаа „да, добро прочитавте“.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Вучиќ: „Ќе беше најдобро на светот ако го уапсевме Груевски без потерница“

Никола Осило

Српската премиерка Брнабиќ со партнерката доби син, ќе се вика Игор

Редакција

Договорот од Преспа веројатно на средината на февруари или почетокот на март ќе дојде на ратификација во грчкиот парламент

Редакција