еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Вучиќ: Колку што јас знам од италијански извори, ќе има уште изненадувања за “Рекет“

Српскиот претседател Александар Вучиќ на новинарско прашање за аферата за рекетирањето во Македонија, денеска истакнал дека не сака да се меша во внатрешните прашања на други држави и најавува нови изненадувања за случајот “Рекет“, пренесува „Блиц“.

“Колку што јас знам од добро информирани италијански извори, ќе има уште изненадувања во тој случај“, изјавил Вучиќ и додал дека верува дека сега Зоран Заев го разбира она што му го кажувал за одредени лица.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ОК, Катица го договарала Камчев за соработник-сведок, а Боки 13 во која улога е во приказната?

Дечки, “мрачните сили“ не отидоа по рекет кај Камчев, Боки 13 беше

„Мамо, мамо, дојди Катица и Лиле се степаа надвор“: Твитер реакции за „Рекет“, Јанева, Стефанова, Камчев, Боки 13

Хан по објавувањето на снимките за “Рекет“: Борбата против корупцијата на високо ниво мора да продолжи

Фото: Влада

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Русија: Западот на најгруб начин се меша во внатрешните работи на Македонија и со сила сака да ја внесе во НАТО

Редакција

Лазе Велковски, поранешниот директор на БЈБ ќе биде началник на Одделот за борба со организиран криминал

Редакција

Сопругата на Младенов: Причина за несреќата во која загина Никола беше неприлагодената брзина

Редакција