еМагазин
Image default
Забава ТОП СТОРИИ

Мадона протестира за контролата на оружје со вознемирувачко видео за песната “God control”

Мадона повторно е топ тема во светските медиуми, откако е објавено новото видео за песната “God control”, од нејзиниот последен албум “Madam X”, со која протестира за контролата на оружјето во САД.

Видеото има вознемирувачки сцени на масовно пукање, а е инспирано од масакрот во Орландо, САД, каде во 2016 година во ноќен клуб беа убиени 49 лица, како и бројните убиства по американските училишта и универзитети.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Хан: За жал малцинство земји-членки не прифатија отворање на преговори со Северна Македонија

Редакција

Пинг-понг со предметите на СЈО: СДСМ, ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ го урнисаа правниот систем

Никола Осило

Ципрас се “спаси“, ќе “преживее“ ли и Договорот од Преспа?

Редакција