еМагазин
Image default
Бизнис

За 96.000 евра на берзата продаден блок-акции од „Скопски пазар“

Во блок-трансакција вредна 5,9 милиони денари или околу 96.000 евра денеска на Македонската берза се продадоа 400 акции од „Скопски пазар“ АД Скопје.

Акциите се продадоа по цена од 14.760 денари за акција.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Сашо Давитковски ја намали сопственоста во „Скопски пазар“ на 10,64 отсто од вкупниот број акции

„Скопски пазар“ ја „тресе“ берзата: Продадени акции за 600.000 евра во четири блок-трансакции

„ЗСФ-КОМ“ на Фатмир Етеми ја зголеми сопственоста во „Скопски пазар“

Промени во Надзорниот одбор на „Скопски пазар“: Фатмир Етеми еден од новите членови

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кои акции на Македонската берза во мај имаат најголем раст и пад

Редакција

Колкави се надоместоците на членовите на Надзорниот одбор на Стопанска банка-Скопје

Редакција

Во блок трансакција продадени акции од Скопска пивара за 5 милиони денари

Никола Осило