еМагазин
Image default
Бизнис

За 96.000 евра на берзата продаден блок-акции од „Скопски пазар“

Во блок-трансакција вредна 5,9 милиони денари или околу 96.000 евра денеска на Македонската берза се продадоа 400 акции од „Скопски пазар“ АД Скопје.

Акциите се продадоа по цена од 14.760 денари за акција.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Сашо Давитковски ја намали сопственоста во „Скопски пазар“ на 10,64 отсто од вкупниот број акции

„Скопски пазар“ ја „тресе“ берзата: Продадени акции за 600.000 евра во четири блок-трансакции

„ЗСФ-КОМ“ на Фатмир Етеми ја зголеми сопственоста во „Скопски пазар“

Промени во Надзорниот одбор на „Скопски пазар“: Фатмир Етеми еден од новите членови

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Фива ДДФ“ го доби тендерот на општина Аеродром за набавка на училишна облека вреден 178.000 евра

Никола Осило

Нова листа должници на УЈП: 1ТВ должи илјадници евра неплатен данок

Редакција

Кои се обврските на авиокомпаниите кон патниците кои слетуваат, согласно новите мерки за заштита од корона вирусот

Редакција