еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

За бројчаникот на Порта Македонија Заев платил 7.000 евра

Бројчаникот поставен на Порта Македонија е донација на премиерот Зоран Заев, а како што велат од Владата за еМагазин, тој чинел 7.000 евра.

На денешната прес конференција владиниот портпарол Миле Бошњаковски, рече дека се запазени сите процедури и постапките при поставувањето на бројчаникот.

Заев како граѓанин на Република Македонија упатил барање за согласност за поставување на електронски екран и оти истиот е набавен лично од него.

“Се разбира дека имало постапка, процедура и документацијата е комплетна од доставувањето на барањето, одобрувањето и поставувањето. Како што е веќе информирана јавноста, ќе бидат објавувани финансиските средства кои ќе бидат враќани во Буџетот на Република Македонија, од судските процеси кои се во тек“, рече Бошњаковски.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Белата палата“ под хипотека: Може ли Комерцијална банка да стане нов сопственик на седиштето на ВМРО-ДПМНЕ?

Никола Осило

(Фото) И владиниот авион со сменето името

Редакција

Поголема плата сакаат и 81.000 граѓани со блокирани сметки

Никола Осило