еМагазин
Image default
Локално

За да не се прават гужви летово привремен сообраќаен режим на А2 делницата Скопје-Охрид-Скопје

Со цел одбегнување на застој во сообраќајот односно овозможување на побрз проток на возила на магистралниот пат А2 делница: Скопје-Охрид-Скопје од 1 јули до 1 септември 2019 се воведува привремен сообраќаен режим за време на летниот период, соопшти МВР.

Со времениот режим се забранува движење на тешки товарни возила чија вкупна маса преминува 7,5 тони за време на викендите.

Временските интервали кога важи забраната се следниве – петок 15:00 – 22:00 часот, сабота 7:00 – 12:00 и 18:00 – 24:00 часот и недела 7:00 – 22:00 часот, додава МВР.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Со „БМВ“ удрил во малолетник

Никола Осило

Град ја погоди Крива Паланка

Редакција

Кривични пријави за тројца скопјани за напад на полицајци

Никола Осило