еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

За надоместоци на Управниот одбор на Стопанска банка Скопје лани исплатени 32,5 милиони денари

На Управниот одбор на Стопанска банка – Скопје минатата година му е исплатена сума за надоместоци од 32.591.932 денари (фиксен надомест: 25.627.182, варијабилен надомест: 6.964.750 денари), соопшти Банката во Годишниот извештај објавен преку Македонската берза.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кои се најголемите акционери во Стопанска банка-Скопје

Колкави се надоместоците на членовите на Надзорниот одбор на Стопанска банка-Скопје

Кои се членови на Управниот одбор на Стопанска банка-Скопје

Кои се членови на Надзорниот одбор на Стопанска банка-Скопје

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Пратениците „штанцаат“ лажни вести

Редакција

Дирекцијата за заштита и спасување вработува седум лица, плата до 28.444 денари

Никола Осило

Како граѓаните да закажат тестирање за корона вирусот кај матичен лекар

Редакција