еМагазин
Image default
Локално

За новогодишното украсување на Скопје ќе се потрошат 13 милиони денари

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, изјави дека согласно буџетската ставка за новогодишното украсување на градот биле предвидени 16 милиони денари, но по завршувањето на тендерската постапка тоа ќе чини 13 милиони денари, што била иста сума споредено со претходните години.

Новина оваа година е новогодишната населба Винтерленд.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Градот се подготвува за Нова година: Скопје ќе добие новогодишна населба Винтерленд

Фото: www.lifehack.org

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Скопјанец си го бара братот

Никола Осило

Жена од Студеничани осомничена дека го убила својот сопруг со секира

Редакција

Разбојници ограбиле момчиња, па сакале да ги тепаат полицајците

Никола Осило