еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

За осомничениот за убиството на жената од Велгошти притвор од 30 дена

Министерството за внатрешни работи (МВР) го расчисти убиството на Б.П. (47) во охридското село Велгошти, а на осомничениот И.К. (62) од Охрид му е одредена мерка притвор во траење од 30 дена.

Како што соопшти МВР, поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „убиство“, СВР Охрид до Основното јавно обвинителство поднесе кривична пријава против И.К. (62) кој живее во Охрид. Пријавениот, казненото дело го сторил во периодот од 29 до 31 август 2018 година во куќата на Б.П., на улицата „Илинденска“ во Велгошти.

По преземени мерки и активности, на 31 август во 21 часот, И.К. е пронајден во куќа во Струга и лишен од слобода, а судот му одреди 30-дневен притвор.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Контакт бизнис“ го доби тендерот за привремени вработувања во Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги вреден 253.000 евра

Никола Осило

Нов протест на ВМРО-ДПМНЕ: Подгответе се за сообраќаен хаос

Никола Осило

Мендух Тачи имал сообраќајна несреќа на враќање од Тирана

Редакција