еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

За плати на Управниот и Надзорниот одбор на Прилепска пиварница лани исплатени 32,1 милиони денари

Во текот на 2018 година Прилепска Пиварница АД – Прилеп има вршено исплата на примања на членовите на Управниот одбор и на членовите на Надзорниот одбор и тоа по основ на надоместоци за членство и по основ на плата и надоместоци од плата во бруто вредности со пресметани и платени законски утврдените даноци и придонеси на примањата на сите лица кои ја извршувале функцијата и тоа: за примања на членовите на Управен одбор и членовите на Надзорен одбор во 2018 година исплатен е бруто износ од 32.148.831 денари, стои во Годишниот извештај на компанијата објавен преку Македонската берза.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Колку акционери има Прилепска пиварница

Фото: Прилепска пиварница/Фејсбук

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Добивката на „Трготекстил малопродажба“ намалена за 96 отсто

Никола Осило

Изборниот законик прв чекор, втор чекор промена на цензусот за успешност на референдумот?

Никола Осило

„Добивме датум за финалее“: Твитер реакции за победата на Вардар

Редакција