еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

За што се подготвува Влатко Ѓорчев?

Последниве неколку денови, пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ и член на Извршниот и Централниот комитет на партијата, Влатко Ѓорчев ја „сврте“ Македонија.

За Водици беше во Битола, Прилеп и Ресен, па потоа беше и во Берово, Крива Паланка, Ранковце, Ратево и Мождивњак.

Во Ратево, Беровско беше и на карневалот што се одржува веќе 500 години.

Претходно во Скопје беше еден од ретките политичари кој со својата фамилија беше дел од обележувањето на Бадник во Собрниот храм во Скопје.

Дали Ѓорчев веќе влезе во кампања за претседателските избори или во прашање е нешто друго?

Ѓорчев е еден од функционерите на партијата за кој се погласно се шпекулира во политичките кругови дека ќе биде кандидат за претседател на ВМРО-ДПМНЕ.

Од ВМРО-ДПМНЕ пак пред неколку дена соопштија дека тие на оглас ќе бараат кандидат за претседател, а истиот е веќе објавен.

Како кандидати за претседател од ВМРО-ДПМНЕ, изминатиов период неофицијално се споменуваше и поранешниот министер за финансии, Трајко Славески, професорките Гордана Силјановска и Тања Каракамишева...

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Првиот круг на претседателските избори на 21 април, вториот на 5 мај

Се плашат ли СДСМ и ДУИ од предвремени парламентарни избори?

Ќе има ли предвремени парламентарни избори, заедно со претседателските?

Фото: Фејсбук/Ѓорчев

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Водостопанство“ вработува 140 лица, плата до 25.500 денари

Никола Осило

Преброени над 80 проценти од гласовите: Пендаровски 42,59 отсто, Силјановска 41,60 и Река 11,57

Редакција

„Спектартермо“ го доби тендерот на ЕСМ за замена на затворачи на турбини во три хидроцентрали вреден 1,5 милиони евра

Никола Осило