еМагазин
Image default
Македонија

За случајот со Боки13 и Зоран Милески, Обвинителството има аудио и видео снимки

Јавното обвинителство (ОЈО) за случајот со Бојан Јовановски (Боки 13) и Зоран Милевски-Кичеец поседува аудио и видео снимки, информираше јавната обвинителка Вилма Русковска по завршувањето на нивниот распит во Кривичниот суд.

Таа рече и дека за случајот нема обележани пари.

Јовановски и Милевски од страна на ОЈО се сомничат дека сториле кривично дело „примање награда за противзаконито влијание“, а Јовановски и за кривично дело „перење пари и други приноси од казниво дело“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ВИДЕО) Се сретнаа пред Кривичен: Боки13 и рече на Русковска дека лаже

Притвор од 30 дена за Боки 13 и Зоран Кичеец

(ВИДЕО) Боки13 со лисици на распит во Кривичен, претрес во 1ТВ и домот на неговите родители

Биле користени и ПИ-мерки: За Боки 13 и Зоран Кичеец се водела предистражна постапка од 2 мај

Фото: Фејсбук/Боки13

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Пратеникот Павле Богоевски си поднесе оставка: „Гласот за одземање на мандатот на Груевски ќе биде мој последен“

Никола Осило

Повеќе лица приведени на информативен разговор за убиствата на „Рузвелтова“

Редакција

Десет имиња ќе разгледуваат вечерва Заев и Ахмети како можен консензуален кандидат за претседател

Редакција