еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

За три дена на граничните премини и на аеродромите ќе има табли со Република Северна Македонија

Царинската управа да стави налепници на таблите на граничните премини, државната граница на Република Северна Македонија и на двата аеродроми во Република Северна Македонија, во рок од 3 дена, одлучила Меѓуресорската работна група за извршување на обврските кои произлегуваат од Договорот од Преспа, информираат од Владата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

На излез од земјата ќе се става печат со појаснување дека патните исправи се на Република Северна Македонија

За најмногу четири месеци треба да се сменат регистарските таблички од МК со NMK

(Фото) Владата на Република Македонија стана Влада на Република Северна Македонија

Влада: Од денеска Македонија е Република Северна Македонија

Фото: ТАВ Македонија

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Заев денеска ќе ги соопшти имињата на новите министри: Дали меѓу нив се и Хисни Исмаили и Насер Нуредини?

Редакција

Екс министерот Јанакиески останува во притвор

Редакција

Куновска: На правосилно осудените да им се укине обезбедувањето, што важи за бивши функционери

Редакција