еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

„Заедно напред“ е официјалниот слоган на Стево Пендаровски за претседателските избори

Под слоганот „Заедно напред“, кандидатот на владината коалиција, Стево Пендаровски ќе ја започне кампањата за шестите претседателски избори во нашата земја.

Слоганот на кампањата за кандидатот за претседател со број 3, Пендаровски, бил договорен на работна средба на Централниот изборен штаб на СДСМ и коалицијата на која присуствувале сите министри, градоначалници и функционери на партијата.

Слоганот ја одразува суштината на Програмата на Стево Пендаровски која се темели на заедништво, на обединување на граѓаните и на забрзан развој на земјата на патот кон НАТО и ЕУ.

На проширената средба на Централниот изборен штаб, премиерот Зоран Заев побарал ангажман од сите во партијата за одржување на кристално чисти избори.

МИА/Фото:Фејсбук/СДСМ

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

По укажаната лекарска помош Боки 13 вратен во „Шутка“

Редакција

(Галерија) Градоначалникот на Солун, Бутарис на гости кај Заев и Пендаровски

Редакција

Продолжуваат судењата за „Титаник“ и „Тврдина 2“ на СЈО

Редакција