еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Заев: Честито мој пријателе Алексис Ципрас, заедно со нашите народи испишавме историска победа

Честито мој пријателе Алексис Ципрас, заедно со нашите народи испишавме историска победа, напиша премиерот Зоран Заев на неговите Фејсбук и Твитер профили по повод ратификацијата на Договорот од Преспа во грчкиот парламент.

„Нека е вечен Договорот од Преспа, нека се вечни мирот и прогресот на Балканот и во Европа“, пишува Заев.

Фото: Влада

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Доналд Туск со честитка и на македонски јазик за ратификацијата на Договорот од Преспа и во Грција

Договорот од Преспа ратификуван во грчкиот Парламент со 153 гласа

Ципрас ги потсети Комунистите за неправдата нанесена на Егејците: Оставам на вашата совест дали ќе гласате

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Францускиот претседател Макрон: Одбивам секакво проширување пред длабока институционална реформа на ЕУ

Редакција

Ако Боки 13 трошел „чисти пари“, каде се тогаш парите од рекетирањето?

Редакција

Сите детали: Како да платите патарина со смарт-картички, каде да ги купите и колку ќе чинат

Редакција