еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Заев до Меркел: Ако не, па името да го вратиме„: Твитер реакции за датумот за преговори со ЕУ

Дали Македонија ќе добие датум за старт на преговорите со ЕУ е топ тема деновиве. Од датумот како што изјави премиерот Зоран Заев ќе зависи најавената реконструкција на Владата, а тој најави и нова средба со германската канцеларка Ангела Меркел, која според германските медиуми, смета дека датум треба да добиеме во октомври.

Ви пренесуваме дел од твитовите:

 

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Заев ќе се сретне со Меркел, информацијата дека била против доделување датум била стара

Зиддојче цајтунг: Меркел рекла „не“ за брз датум за Северна Македонија

Виси и „метлата“: Ако нема датум, нема да има ни реконструкција на Владата

Фото: Влада

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Запознајте ги новите антикорупционери: Шемши Сали, експерт и за боречки вештини

Редакција

Сите грешки на Владата: Доаѓа ли времето на „новото“ ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски?

Никола Осило

Во блок-трансакција продадени акции од Комерцијална банка за 5,3 милиони денари

Никола Осило