еМагазин
Image default
Македонија

Заев до Усеини: Тргни ја дивоградбата или државата ќе ја руши

Премиерот Зоран Заев на денешната прес-конференција во Владата, му порача на советникот на ДУИ во Општина Охрид, Нефи Усеини да си ја тргне дивоградбата, бидејќи во спротива државата ќе му ја сруши.

Кон Општината Охрид пак упати апел да ги спроведува постапките според закон, ако не, ќе и се одземат надлежностите.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Антикорупциска: Нефи Усеини како член на Советот не може да конкурира на тендер на Општина Охрид

Две куќи, стан, три автомобили, земјиште: Каков имот пријавил Нефи Усеини, чија пицерија во Охрид стана топ тема

(ВИДЕО) Мерко за сечењето на лента на пицеријата која е дивоградба: Кај биле властите да реагираат?

Фото: Влада

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Обединетото Кралство го прифати новото име Република Северна Македонија

Редакција

Вкупно 663: Нови 46 случаи позитивни на коронавирусот, најмногу во Куманово

Редакција

„Траекторија“ продолжува на 5 март, одбраната бара СМС пораките да не бидат доказ

Редакција