еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Заев доби поддршка од Kоалицијата: Пендаровски ќе биде претседател на сите граѓани

Премиерот Зоран Заев вечерва соопшти дека предлогот на СДСМ, за Стево Пендаровски да биде кандидат за престедател го прифатиле и ДУИ и коалициските партнери. Вечерва, заедно излегоа на прес-конференција во хотелот Хилтон, и ја соопштија одлуката.

Сепак, како што рече, овој предлог треба да биде верификуван во органите на партиите.Тој додаде дека вакво обединување од страна на етничките заедници зад еден кандидат се случува за прв пат во историјата.

Заев изрази благодарност и до другите кандидати Радмила Шекеринска, Никола Димитров, Оливер Спасовски кои дале предност на натпартиски кандидат кој ќе биде претседател на сите граѓани.

ПОВРЗАНИ ВЕСТ

Официјално: Стево Пендаровски е кандидат на СДСМ за претседател

Работел за двајца претседатели: Кој е Стево Пендаровски, еден од можните кандидати за претседател на државата

Фото: Влада

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) Пејачот Адријан Гаџа го отвори новиот ресторан, „Ча-Ча“

Редакција

(ВИДЕО) Малиот Марко Пејчиновски на Голема Богородица ќе плива маратон од 64 км за лицата со ретки болести

Редакција

(Галерија) Кој дојде на прославата на Илинден во Крушево

Редакција