еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Заев и Ахмети се договорија за заеднички кандидат за претседател

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети на „Фејсбук“ соопшти дека со лидерот на СДСМ, Зоран Заев, успеале да се договорат за заеднички кандидат за претстојните претседателски избори.

„Само што ја завршив средбата со претседателот на СДСМ, со кого се договоривме да поддржиме заеднички кандидат за претседател на Република Северна Македонија. Изразувам убедување дека овој концепт ќе добие поддршка од мнозинството од нашите граѓани“, напиша Ахмети.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кој ќе биде заедничкиот кандидат за претседател на СДСМ и ДУИ ќе биде соопштено во петок

За што се „скараа“ СДСМ и ДУИ

Милошоски направи математика за мнозинство без ДУИ: СДСМ 49 + 2 ГРОМ + 3 БЕСА + 1 Амди + 1 Јусуф Турска + 8 Независни = 64

Арсим Зеколи: “ДУИ не е проблемот. ДУИ е последица. СДСМ е проблемот“

Фото: Влада

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Детален преглед: МНР објави корисни информации за нашите граѓани кои корона вирусот ги затекна во странство

Редакција

По тужбата на Фрчкоски: Судот донесе времена забрана за продажба на книгата на Андов „До атентатот и по него“

Редакција

Хан по објавувањето на снимките за “Рекет“: Борбата против корупцијата на високо ниво мора да продолжи

Редакција