еМагазин
Image default
Македонија

Се сретнаа Заев и Касами, до вторник ќе има уште еден состанок

Премиерот Зоран Заев денеска се сретна со претседателот на опозициската партија „Беса“, Билал Касами.

Од владината прес- служба соопштија дека на средбата, во позитивна и пријателска атмосфера, тие разговарале за барањата на партијата „Беса”.

– На средбата е договорено да се одржи уште еден состанок, најдоцна до вторник, на работна група составена од претставник од Кабинетот на претседателот на Владата, како овластен предлагач на уставните амандмани и на уставниот закон, претставници од раководството и пратениците од „Беса”, за да се разгледаат детално предлозите и да се дефинираат конечните позиции, стои во соопштението.

Фото: Влада

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Сиљановска на Твитер: Проблемот со доказите во СЈО „се решава“ со поплава или со пожар!

Редакција

Бранителот Дуковски: Не постојат докази дека Чавков сторил кривично дело

Редакција

Намален бројот на склучени бракови

Никола Осило