еМагазин
Image default
Македонија

Заев имал телефонски разговор со Ципрас

Македонскиот и грчкиот премиер Зоран заев и Алексис Ципрас имале телефонски разговор по завршувањето на гласањето, наведува грчката новинска агенција АНА-МПА, јави дописничката на МИА од Атина.

Според истите информации, Ципрас го пофалил Заев за „одлучноста и храброста да продолжи со спроведувањето на договорот“.

– Според владини извори, за време на разговорот, премиерот Алексис Ципрас го пофали Зоран Заев за неговата одлучност и храброст да продолжи со спроведувањето на договорот, пишува грчката новинска агенција АНА –МПА.

МИА/Фото: Влада

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Брисел нема коментар за барањето за екстрадиција на Груевски

Редакција

Кирацовски ќе биде шеф на Изборниот штаб на СДСМ, а Меџити на ДУИ

Редакција

За образованието оцена „добар“: Матурантите добија тројка на државната матура

Никола Осило