еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Заев не се сретнал со Орбан во Дубровник

Македонскиот премиер Зоран Заев, во рамки на Осмиот Самит на шефови на влади од процесот 16+1 на НР Кина и ЦИЕ, не остварил средба со унгарскиот премиер Виктор Орбан во Дубровник, велат од Владата за еМагазин.

Заев на Самитот денеска се сретна со претседателот на Владата на НР Кина, Ли Кечијанг, како и со премиерите на Хрватска и Грција, Андреј Пленковиќ и Алексис Ципрас.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Галерија) Заев во Дубровник позираше со Орбан, нема информација дали имале средба

(Фото) Заев и Борисов на опуштена прошетка низ Дубровник

Фото: Влада

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Видео) Почна кампањата за референдумот: Заев го поврза со гласањето за независноста на 8 септември 1991 година

Никола Осило

МВР поднесе кривични пријави против повеќе членови на навивачки групи

Никола Осило

Според „360 степени“: Катица Јанева побарала „форензичко бришење“ на компјутерите

Никола Осило