еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Заев: Не верувам дека Груевски ќе си дозволи да бега

Премиерот Зоран Заев на вечерашното гостување на Македонската радио телевизија, на која дебатира за буџетот, беше прашан во врска со потерницата распишана по Никола Груевски за што тој рече дека, не верува дека тој би си дозволил да избега.

„Не верувам дека господинот Груевски би си го дозволил тоа, барем според она што тој до сега го кажал“, одговори Заев и рече дека подетални информации треба да се бараат во Министерство за внатрешни работи.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Полицијата по втор пат го побара Груевски во неговиот дом, но не го најде

(ФОТО) Распишана национална потерница за Никола Груевски

Што го чека Груевски во затвор: Туширање еднаш неделно, наутро треба да си го мести креветот, да прави генералка на собата во сабота

Груевски и во затвор ќе зема пратеничка плата и ќе му тече работниот

Фото: Влада

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) Дечиња во Штип продаваа сок на пазар за да соберат донации за Симона

Редакција

„Лукоил“ го доби тендерот на Управата за заштита на културното наследство за набавка на горива вреден 30.000 евра

Никола Осило

Како дома да се лекуваат пациентите со полесни симптоми на корона вирусот

Редакција