еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Заев: Објавивме се што знаевме за случајот со Мартин Нешковски

Сето тоа што сум го знаел, и сум го објавил на еден транспарентен начин, секојпат кажувајќи за сите детали, изјави премиерот Зоран Заев одговарајќи на новинарско прашање за објавениот аудио разговор во врска со убиството на Мартин Нешковски.

Секогаш кога има пакет на разговори или „бомби“, подвлече, кажуваме само дел од разговорот, а постојат уште разговори поврзани околу одреден момент.

– Ние поседуваме само една третина од тие разговори. Имајќи ја предвид динамиката по датумите кога тие се одвивале од целиот овој период 2008 до 2014 година верувам дека многу разговори постојат кои опозицијата некојпат ги поседувала, така да автентичноста се знае кој може да ја покрие, да ја потврди и треба да се каже дали е тоа тоа, одговори премиерот Зоран Заев.

МИА/Фото: Влада

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Груевски го обвини Заев за манипулации со „бомбите“

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Јани Бојаџи: Татко ми се врати дома

Редакција

По барање на СЈО, замрзнат имотот на ВМРО-ДПМНЕ

Редакција

Лекари утврдија дека Боки 13 може да го следи судењето за „Рекет“, боледува од гастритис, а не од канцер

Редакција