еМагазин
Image default
Македонија

Заев си направи „селфи“ во Лондон: „Го остваруваме сонот, стануваме 30. членка на НАТО“

Го остваруваме сонот на генерации наши граѓани – стануваме членка на НАТО, во сојуз со најмоќните партнери од демократскиот свет, напиша денеска премиерот Зоран Заев на својот Фејсбук профил.

„Овде во Лондон, Северна Македонија е потврдена за следна 30-та членка на НАТО, на 70-тиот роденден на Алијансата. Безбедни, сигурни и стабилни, продолжуваме да ја јакнеме економијата за добробит на сите наши граѓани“, додава Заев.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кој се е во владината делегација која ќе учествува на Самитот на НАТО во Лондон

Фото: Фејсбук/Заев

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Пендаровски за „Die Presse“: Дури го сменивме и името, ниту една земја-кандидат го нема направено ова порано

Редакција

Полицаец загина на службена должност

Редакција

Јанева ќе одмара до 15. август, Рускоска одморот ќе го користи во првата половина на месецов

Редакција